ДБР заявило, що не відкликало із суду клопотання про арешт Порошенка, попри офіційний документ

5.01.2022   10:48 Переглядів: 107 Ірина Дубровська
ДБР заявило, що не відкликало із суду клопотання про арешт Порошенка, попри офіційний документ Україна

Інформація про те, що Державне бюро розслідувань відкликало з Печерського районного суду Києва клопотання про обрання п’ятому президентові України Петру Порошенку запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою не відповідає дійсності.

Про це повідомляє прес-служба Бюро, інформує “Бабак”.

“Державне бюро розслідувань зазначає, що оприлюднена сьогодні інформація про нібито відкликання з Печерського районного суду міста Києва 29 грудня 2021 року слідчим ДБР клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою щодо п’ятого президента України не відповідає дійсності. Щоб уникнути маніпуляцій та подальших інформацій спекуляцій навколо даного кримінального провадження повідомляємо, що вищезазначена опублікована у ЗМІ інформація не відповідає дійсності, зазначені процесуальні рішення не ухвалювалися”, – зазначається у повідомленні.

Однак, у відкритому доступі є офіційний документ, який засвідчує протилежне:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/102280318

Раніше у ЗМІ з’явилася інформація про те, що клопотання про арешт Порошенка було відкликано для доопрацювання.

Нагадаємо, 20 грудня ДБР повідомило Порошенку про підозру в державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій у рамках справи про злочинну схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій. У зв’язку з неможливістю вручення письмового повідомлення про підозру особисто його було надіслано за місцем проживання, реєстрації, а також за місцем роботи.

Адвокат Порошенка Ілля Новіков заявив, що підозра Порошенку є незаконною, не має жодних правових підстав. Водночас у заяві “Євросолідарності” зазначено, що Порошенко повернеться в Україну, але за власним графіком, а не “за сценарієм новорічних відосиків Зеленського”. Сам Порошенко заявив, що повернеться із закордонного відрядження у першій половині січня 2022 року.