Лукашенко погрожує перекрити транзит газу до Європи, якщо кордони з Білоруссю закриють

11.11.2021   14:38 Переглядів: 96 Ірина Дубровська
Лукашенко погрожує перекрити транзит газу до Європи, якщо кордони з Білоруссю закриють Політика

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко погрожує перекрити транзит газу через країну на Захід, якщо Європа закриє кордон з Білоруссю через міграційну кризу.

Про це повідомляє тамтешнє держагентство “БелТА”, передає “Бабак”.

“Польща нас лякає, що закриє кордон. Будь ласка, закривайте: менше втікачів туди буде переміщуватися. Питання не в цьому… А якщо ми закриємо транзит через Білорусь? Через Україну не пройде: там російський кордон закритий. Через Прибалтику доріг немає. Якщо ми закриємо для поляків і, наприклад, для німців, що буде тоді? Ми не повинні, захищаючи свій суверенітет і незалежність, зупинятися ні перед чим”, – заявив Лукашенко.

Варто зазначити, що йдеться про транснаціональний магістральний експортний газопровід Ямал-Європа, прокладений через територію Білорусі. Самопроголошений президент країни вже заявляв, що за останній час обсяги транзиту газу з РФ на Захід значно збільшилися.

“Ми обігріваємо Європу, вони нам іще погрожують, що закриють кордон. А якщо ми перекриємо природний газ туди? Тому я керівництву Польщі, литовцям та іншим безголовим порекомендував би думати, перш ніж говорити”, – заявив він та додав, що МЗС має “попередити всіх у Європі”, якщо вони впровадять додаткові “неприйнятні для нас санкції, ми повинні відповідати”.
“Як відповідати, ми з вами домовлялися пів року тому”, – сказав Лукашенко.

Нагадаємо, польське ЗМІ з посиланням на заяву речника уряду Петро Мюллера повідомило, що Польща розглядає можливість закриття кордону з Білоруссю через ситуацію з мігрантами.

Також відомо, що згодом Ангела Меркель, яка натепер обіймає посаду в.о. канцлера Німеччини звернулася до російського президента Володимира Путіна із закликом вплинути на керівництво Білорусі через міграційну кризу.