Учасник “Квартал 95” розповів, чому колектив не жартує про Зеленського

10.11.2021   11:17 Переглядів: 118 Ірина Дубровська
Учасник “Квартал 95” розповів, чому колектив не жартує про Зеленського Суспільство

З того часу, як Володимир Зеленський став президентом, на студії “Квартал 95” почали займатися самоцензурою й не дозволяють акторам жорстко жартувати про нього.

Про це повідомив український комік Юрій Великий в інтерв’ю виданню “ГОРДОН”, передає “Бабак”.

“(Чи ввімкнулася самоцензура? — ред.) Звісно. Хоча самоцензура була від початку. У будь-якого автора має бути самоцензура. Ти мусиш розуміти, що ти не маєш права жартувати на якісь теми. Наприклад, я не жартую на теми смерті, хвороби, намагаюся не жартувати на тему війни”, — розповів він.

За словами Великого, він може розповісти жарт про Зеленського, тільки якщо він був на “загальній читці” у “Кварталі”.

“Усі посміються, скажуть: “Дивися, обережно. Там прослуховування стоїть тепер скрізь”. Але великою мірою я навіть не приноситиму в загальному сценарії, щоб не забирати ні свій, ні чужий час, якісь жарти, які, я сам розумію, не проходять мою внутрішню цензуру. А внутрішня цензура є через ту просту причину, що всі ці люди працювали під керівництвом Володимира, вони не жартуватимуть про нього”, — пояснив він.

Комік наголосив, що “кварталівці” не мають наміру жорстко жартувати про президента, адже його й так багато критикують.

“Ситуація, у якій опинився я, хлопці… Я не можу собі дозволити… Я за жодних обставин не піду й не жартуватиму жорстко про Володимира. Через ту просту причину, що моє становлення відбувалося безпосередньо за нього. Він мене навчав якихось речей… Це, знаєте, однаково, що тепер мої тато й мама кимось стануть, хтось їх критикуватиме, і я маю піти й разом з усіма їх критикувати. А з огляду на те, що в нашій країні є багато людей, які поливають брудом президента, я не хочу ставати до їхніх лав”, — сказав Великий.

Він додав, що творчий колектив намагається подати будь-який жарт про Зеленського якомога коректніше.
“Щоб усі розуміли: навіть коли ми пишемо номери про Зеленського, якого мені зрештою доводиться грати, ми сидимо й думаємо, де ж таки можна вколоти, щоб це не мало вигляд з мого боку, що я жорстко вирішив його мочити. І насправді іноді такі жарти з’являлися… Звісно, ми намагаємося придумати так, щоб це було смішно й сатирично, але писати жорсткі речі (про Зеленського — ред.) я не буду”, — підсумував комік.