За видалення новини про ДТП з Трухіним виданням пропонували грошову винагороду,- “Детектор медіа”

30.08.2021   20:51 Переглядів: 323 Ірина Дубровська
За видалення новини про ДТП з Трухіним виданням пропонували грошову винагороду,- “Детектор медіа” Україна

Новину про ДТП за участю “слуги народу” Олександра Трухіна раніше видалили або відредагували, прибравши згадки про нардепа, близько тридцяти українських медіа.

“Детектор медіа” отримав перші коментарі від редакцій українських видань, які видалили або відредагували новину про ДТП за участю нардепа від “Слуги народу” Олександра Трухіна, в результаті якої було травмовано шістьох осіб, інформує “Бабак”.

Шефредактори низки ЗМІ повідомляли, що після публікації новини про ДТП з участю Трухіна на пошту прийшли з невідомої адреси пропозиції “на комерційних засадах” видалити матеріал про інцидент. За видалення новини про Трухіна сайтам пропонували мінімум 200 доларів, в залежності від “авторитетності видання”.

Загалом, новину про ДТП з Трухіним видалили, або відредагували, прибравши згадки про нардепа, близько тридцяти українських медіа. Зник сюжет про ДТП і з YouTube-каналу Kyiv LIVE.

Видалив новину про ДТП з участю Трухіна і сайт “Главком”. У коментарі “Детектору медіа” шефредактор видання Віктор Шлінчак повідомив, що “Главком” тимчасово зняв новину з професійних міркувань.

“Оскільки першоджерело, на яке ми посилались, видалило і зміст новини, і відео. Відтак, достовірність за поширення новини лягла б на наш сайт. Нашого кореспондента на місці події не було, відповідно, брати всю повноту відповідальності за чужий контент, ми вважали за недоцільне. Ми вже неодноразово були в ситуаціях, коли публікація навіть офіційних прес-релізів НАБУ чи ГПУ призводила до судової тяганини. У даному ж випадку новина про стан народного депутата базувалася на “свідченнях свідків”, а не на основі офіційної інформації з Нацполіції. До речі, її немає і досі”, – вказав Шлінчак.

Шлінчак зауважив, що саме виходячи з цієї логіки, редакція ухвалила рішення про видалення цього контенту.

“Помітно, що ряд українських ЗМІ не взяли цю новину зовсім. Очевидно, саме з тієї ж причини – недостатньої інформації щодо всебічного висвітлення цієї події”, – сказав Шлінчак.

Нагадаємо, аварія з участю автівки Трухіна сталася 23 серпня, о 15:45 на Бориспільській трасі поблизу Києва. За даними ЗМІ, Трухін за кермом Audi не дотримався безпечної дистанції і на великій швидкості в’їхав в автомобіль Ford, який у свою чергу протаранив автомобіль Daewoo.

За даними свідків, Трухін мав ознаки алкогольного сп’яніння, але офіційного підтвердження цьому немає. У Нацполіції факт ДТП підтвердили, однак імен учасників не назвали.

Внаслідок ДТП травми отримали шестеро людей, серед яких двоє дітей, а також голова комітету арбітрів федерації футболу України Лучано Лучі та його помічник.

Один з нардепів на умовах анонімності розповів “Радіо Свобода”, що він намагався з’ясувати обставини ДТП; його джерела в правоохоронних органах повідомили, що на момент аварії “Трухін виглядав так, ніби був на підпитку, але здати тест на вміст алкоголю він відмовився”.

Джерело “Радіо Свобода” в правоохоронних органах частково цю інформацію підтвердило. За словами джерела, Трухін був за кермом, але здавати тест на наявність в крові алкоголю відмовився. Джерело припустило, що “справа Трухіна вирішується на найвищому рівні”.