Україна і Грузія стануть членами НАТО, – заступник генсека Альянсу

24.08.2021   20:07 Переглядів: 342 Ірина Дубровська
Україна і Грузія стануть членами НАТО, – заступник генсека Альянсу Політика

Заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане заявив, що Україна і Грузія стануть членами Альянсу, як це було заявлено ще 2008 року на саміті НАТО в Бухаресті. Водночас коли це станеться, він не уточнив.

Так, під час виступу на саміті Кримської платформи в Києві в понеділок, 23 серпня, Джоане зазначив, що НАТО підтверджує рішення саміту, інформує “Бабак”.

“Ми підтверджуємо рішення Бухарестського саміту про те, що Україна і Грузія стануть членами НАТО, і ми хотіли б вітати готовність України вирішувати конфлікт на сході країни мирним шляхом. Також ми захищаємо ваш суверенітет, включаючи (невизнання. – Ред.) нелегітимної анексії Криму” , – заявив Джоане.


Він додав, що НАТО збільшило свою присутність у чорноморському регіоні – кораблі Альянсу постійно патрулюють акваторію. Також він акцентував на посиленні співпраці НАТО з Україною і Грузією, яскравим прикладом чого стали масштабні військові навчання Sea Breeze за участю 32 країн.

“НАТО засуджує і ніколи не визнає незаконну анексію Криму Росією. Крим – це територія України, і ми закликаємо Росію повернути контроль над півостровом Україні”, – сказав Джоане.

Нагадаємо, саміт НАТО в Бухаресті (Румунія) відбувся 2-4 квітня 2008 року. На порядку денному стояли питання про визнання Косова, військові дії в Афганістані, розширення Альянсу, приєднання до нього Хорватії, Албанії та Македонії, а також надання ПДЧ Україні й Грузії. Генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер тоді зазначив, що Україна неодмінно вступить до Альянсу, але не уточнив конкретні терміни.

Відзначимо, результати опитування соціологічної групи “Рейтинг” показали, що більшість українців підтримують перспективу входження нашої країни до складу Європейського Союзу і Північноатлантичного Альянсу. За членство в першому ратує 64% населення, стати частиною НАТО хочуть 54%.