Як зросли видатки на “Команду Зеленського”, за що платять українці: деталі

11.06.2021   20:33 Переглядів: 177 Ірина Дубровська
Як зросли видатки на “Команду Зеленського”, за що платять українці: деталі Економіка

“Команда Зеленського” під час пандемії розкошує на бюджетних коштах: у порівнянні з 2019 роком, видатки на її обслуговування зросли майже на 37%, видатки на охорону Зеленського – на 20%.

Про це повідомляє аналітичний портал “Європейський інститут”, передає “Бабак”.

Порівняння видатків на команду Зеленського:

– На сьогодні видатки на Державне управління справами, яке обслуговує вищі органи влади, зросли на 36,8% у порівнянні з Держбюджетом на 2019 рік; видатки на Офіс Президента зросли на ті ж 36,87%, у порівнянні з 2019 роком. Здавалося б, при пандемії видатки повинні рости на медицину, а чомусь ростуть на утримання Офісу Президента.

При тому у Зеленського хотіли зробити ці видатки значно більшими. Так, на модернізацію у 2021 році станції супутникового зв’язку, котру встановлено на президентському літаку Аirbus 319-115, закладалося у Держбюджеті 32,4 мільйона гривень, і тільки після галасу у ЗМІ Держспецзвязок відмовився від цієї ідеї. Але тим не менше, за інформацією ЗМІ, на сьогодні 195 мільйонів гривень планується витратити на модернізацію літака Зеленського.

– Ще одна “болюча” тема “слуги народу Зеленського” – автопарк Зеленського. Пам’ятається, в агітаційному фільмі Зеленського “Слуга народу”, яким канал олігарха Коломойського зомбував українців, герой Зеленського на роботу їздить на велосипеді. А реалії такі: на початку 2019 року при Порошенку на балансі президентського автопарку було 215 автомобілів, у 2021 році – 258. Тобто, плюс 43 автомобілі. При тому, згідно з паспортом бюджетної програми, пандемія і війна не перешкоджають збільшувати парк Зеленського: на “Придбання транспортних засобів для виконання завдань з транспортного забезпечення, покладених на ДО “Автобаза ДУС” у 2021 році планується витратити 9, 197 мільйонів гривень. Зрозуміло, під “транспортними засобами” розуміються не велосипеди.

Автопарк ДУС – це не лише автопарк Зеленського. Але жодних функцій Офісу Президента не приросло, а автопарк приріс суттєво.

Правда, і безпосередньо кортеж президента Зеленського суттєво зріс. Минули ті часи, коли Зеленський у день ІІ туру виборів 2019 року брехав людям: “Щоб не було ніяких там кортежів. Я хочу позбавитись у цілому від кортежів”. Проте виявилось, президентський кортеж при Зеленському зріс і суттєво зріс. Якщо при Порошенку кортеж Президента України доходив до трьох автомобілів супроводу (найбільш антиукраїнське видання “Страна” нарахувало у березні 2018 року в кортежі П.Порошенка 9 автомобілів і реанімобіль), то кортеж Зеленського еволюціонував від велосипеда у агітаційному серіалі “Слуга народу” до безпрецедентних за чисельністю кортежів президента.

Так, 3 травня 2020 року у Києві в кортежі Зеленського було зафіксовано 38 машин. 10 червня 2020 року під час поїздки у Чернігів при виїзді з аеродрому Півці кортеж Зеленського нараховував не менше 50 автомобілів.

Ще один напрям видатків з бюджету – президентські резиденції, державні дачі. Недавно Зеленський оголосив про виселення кількох сімей експосадовець з держдач.

Але: по-перше, добре було б якби Зеленський сказав, що далі буде з цими держдачами, бо є велика підозра, що їх обслуговування ляже на бюджет; по-друге, було б дуже добре, щоб і президент показав власний приклад і припинив користуватися державною дачею. Тим більше, він це обіцяв.

17 квітня 2019 року кандидат у президенти Володимир Зеленський в інтерв’ю виданню “РБК-Україна” у відповідь на запитання журналістів, чи планує він користуватися державними резиденціями, сказав: “Нехай у цих резиденціях живуть діти які-небудь. Ну якісь табори відпочинку, якісь люди, яким це дійсно потрібно. Ці резиденції – я не бачу в них жодного смислу. У результаті, коли ми їздимо в Європі по екскурсіях, то бачимо старі резиденції королів – що це все сьогодні? Це все для екскурсій”.

– Та виявилося принцип “державні дачі – дітям” Зеленський розумів дуже вузько. Він мав на увазі лише власних дітей.

– Восени 2019 року на державній дачі в Кончі-Заспі №29 почалися ремонтні роботи – про що свідчить аналіз публічних закупівель Державного управління справами.

– Майже 200 тисяч гривень з Державного бюджету було витрачено на послуги з аварійно-відновлювальних робіт із поточного ремонту цього будинку, ще 110 тисяч гривень було витрачено для ремонту системи пожежної сигналізації.

– А у липні 2020 року журналісти зафіксували, що Зеленський почав жити на державній дачі в Конча-Заспі №29 разом з дружиною і дітьми. Офіс президента визнав цей факт. Річне обслуговування цієї дачі обходиться в 3,5 мільйона гривень. У списку тих, хто виселяється з держдач, прізвища Зеленського ми не побачили.

Ну, і, звичайно, видатки на УДО, тобто видатки на тих, хто охороняє вищих посадовців. Виявилось, демократичний Зеленський-Голобородько збільшив видатки на охорону на 20%. Очевидно, перестраховується…

Для довідки: заборгованість виплат перед військовослужбовцями за період січень-травень 2021 року зросла втричі та становить 950 мільйонів гривень. З 1 січня по 1 травня 2021 року заборгованість по зарплаті у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги зросла майже втричі – на 260,8%, тобто у 2,6 раза.

Нагадаємо, коштом державного бюджету Верховна Рада планує закупити 21 седан бізнес-класу Toyota Camry загальною вартістю 18 мільйонів гривень.

Крім того, за даними КВУ 67 нардепів-мільйонерів зі “Слуги народу” орендують житло за бюджетні кошти.

Раніше стало відомо, що Кабінет Міністрів України схвалив Бюджетну декларацію, яка передбачає лише 271 мільярд гривень на оборонні витрати, замість, виділених Указом президента України 449 мільярдів.