УЄФА вимагає прибрати “Героям слава” з української форми,– ЗМІ

10.06.2021   15:25 Переглядів: 38 Ірина Дубровська
УЄФА вимагає прибрати “Героям слава” з української форми,– ЗМІ Події

Союз європейських футбольних асоціацій зажадав від збірної України по футболу прибрати з форми для чемпіонату Європи напис “Героям слава”.

Про це повідомили в УЄФА, передає “Бабак”.

в УЄФА дійшли висновку, що “конкретне поєднання цих двох гасел (“Слава Україні! – Героям слава!” – ред.) явно вважається політичним за своєю природою, що має історичне і мілітаристське значення”.

Тому в УЄФА заявили, що “цей конкретний слоган на внутрішній стороні футболки має бути вилучений для використання в матчах змагань УЄФА”.

“Після висловленої стурбованості з боку Російського футбольного союзу УЄФА підтвердив свою позицію щодо елементу дизайну на передньої частини футболки національної збірної України (карта України. – ред.). У резолюції 68/262 Генеральної Асамблеї ООН, яку схвалили держави-члени, визнані ті територіальні межі, які зображені на формі національної збірної. З цієї причини УЄФА не вимагає яких-небудь змін цього елементу дизайну, оскільки він відповідає критеріям, викладеним у статті 12 правил УЄФА про екіпіровку”, – йдеться у повідомленні.

Асоціація також підтвердила, що слоган “Слава Україні!” на зовнішньому боці футболки затвердили 2018 року. УЄФА вважає, що він відповідає статтям 13 і 19 регламенту УЄФА про екіпіровку. Сам по собі цей слоган може розглядатися як загальна і неполітична фраза загальнонаціонального значення і, отже, може бути присутнім на футболці збірної України.

“УЄФА уважно вивчив нещодавно доданий на новий комплект форми слоган “Героям слава!”, який представили на ознайомлення в УЄФА, а потім і затверджений у грудні 2020 року. Однак тоді не розглядався взаємозв’язок між двома фразами. Після подальшого аналізу було прийнято рішення, що конкретне поєднання двох фраз вважається виключно політичним за своєю природою, має історичне і мілітаристське значення.

Тому слоган має бути вилучений, щоб екіпірування можна було використовуватися на матчах під егідою УЄФА відповідно до статті 5 регламенту УЄФА про екіпірування”, – повідомили в УЄФА.

Нагадаємо, Асоціація футболу України звернулась до УЄФА щодо збереження гасла “Героям слава” на формі збірної України.

7  червня союз європейських футбольних асоціацій заявив, що не має претензій до нової гральної форми збірної України на чемпіонаті з футболу Євро-2020.