Свідома маніпуляція: США негативно сприйняли спотворення Офісом Зеленського розмови з Байденом

9.06.2021   19:13 Переглядів: 60 Ірина Дубровська
Свідома маніпуляція: США негативно сприйняли спотворення Офісом Зеленського розмови з Байденом Події

У Білому домі, в Раді нацбезпеки США та у Державному департаменті вкрай негативно сприйняли спотворення змісту розмови Володимира Зеленського і Джо Байдена в повідомленні на сайті президента України. У США не вірять в те, що спотворення інформації було випадковим.

Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на власні джерела, передає “Бабак”.

“Втім як і неприємні висловлювання Зеленського на адресу Байдена і Сполучених Штатів у його інтерв’ю напередодні телефонного дзвінка президента США. За словами наших джерел, у Вашингтоні не вірять в те, що спотворення інформації було випадковим “ексцесом виконавця”, схильні розцінювати це як свідому маніпуляцію Банкової і ставлять під сумніви надійність України як партнера Сполучених Штатів”, – пише видання.

Зазначається, що тепер є всі підстави вважати, що анонсований візит Зеленського в США навряд чи буде безхмарним. Якщо, звичайно, відбудеться.

“Вашингтон не забарився продемонструвати своє глибоке розчарування поведінкою Банкової: за нашою інформацією, зустріч Юрія Вітренка з радником Держдепу Шолле була демонстративно скасована саме через фортелі Банкової”, – підкреслює авторка ZN.UA Тетяна Силіна.

Чому вивішування на сайт неузгодженого з американськими партнерами тексту — це погано? Тому, що, видаючи бажане за дійсне, Банкова по суті примусила американців зробити спростування, причому вустами самої ж Банкової, випнувши при цьому перед зустріччю Байдена й Путіна той факт, що Вашингтон сьогодні не готовий ні підтримати в Альянсі надання Україні ПДЧ, ні дати нашій країні якісь гарантії безпеки. І все ж це було відоме наперед, зазначає Силіна.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Сполучених Штатів Джо Байденом. Бесіда двох лідерів відбулася перед зустріччю Байдена з президентом РФ Володимиром Путіним, яка призначена на 16 червня.

Проте Київ неправильно трактував слова очільника Білого дому Джо Байдена щодо підтримки України та написав про американський лідер виступає за План дій щодо членства в НАТО для України, але невдовзі Офіс президента прибрав цю заяву зі звіту за підсумками розмови двох президентів.

Крім того, за підсумками розмови з Джо Байденом Володимир Зеленський заявив, що отримав запрошення до Вашингтону у липні цього року. Надзвичайний і Повноважний посол України в США Валерій Чалий переконаний, що запрошення президента України Володимира Зеленського є позитивним сигналом та важливим завданням для української дипломатії.