Влада Зеленського обкрадає армію та блокує вступ України до НАТО,– “Європейський інститут”

8.06.2021   14:59 Переглядів: 70 Ірина Дубровська
Влада Зеленського обкрадає армію та блокує вступ України до НАТО,– “Європейський інститут” Політика

Україна внаслідок російської окупації втратила значну частину економічного потенціалу та флот разом з базами у Севастополі. Та за президентства Порошенка вдалося налагодити виробництво новітніх зразків озброєння, які можуть конкурувати з російськими та переважати їх. Сьогодні ж влада обкрадає Збройні сили України та блокує вступ до НАТО.

Про це повідомляють експерти “Європейського інституту”, передає “Бабак”.

Загальні видатки на Міноборони зросли з 26,5 млрд грн у 2014 році до 102 млрд грн у 2019 році, тобто більш як у чотири рази.

За словами екссекретар Ради національної безпеки та оборони О.Турчинова, від початку російської агресії у 2014 році фінансування оборонного сектору України збільшилось у 19,5 раза. У 2019 р. було поставлено на озброєння ЗСУ як мінімум до 20 нових зразків озброєння.

На цьому тлі особливо рельєфно проявляються усі провали чинної влади в оборонній сфері.

Недофінансовано або й припинене фінансування окремих стратегічно важливих напрямків переозброєння армії. Державне оборонне замовлення на 2020 рік в Україні було зірване. З високою ймовірністю, те ж саме очікує ДОЗ і в цьому році.

У 2020-ому році МОУ зірвало рекордну кількість поставок військової техніки: постріли ВОГ-17, постріли ВОГ-25 та ВОГ-25П, холості патрони 7,62 мм, гвинтівки Barrett MRAD, реактивні сигнальні патрони, піротехнічні засоби для авіації, десантні парашутні системи та десятки інших позицій.

Під загрозою опинився дивізіон ракетних комплексів РК-360 МЦ “Нептун”.

Міноборони провалило контракт із модернізації восьми ЗСУ “Шилка” для боротьби з дронами, вертольотами і низьколітальними літаками.

За особистою вказівкою заступника Міністра оборони України О. Миронюка, зірвано виробництво легких ПТРК “Корсар”.

У Міністерстві оборони та Збройних Силах України продовжується відтік кваліфікованих кадрів.

За розмовами про “оптимізацію” та “скорочення вакантних посад” керівництво ЗСУ ховає намір скоротити чисельність ЗСУ.

Міноборони ліквідувало Центр оборонних закупівель, який існував з грудня 2019 року і мав допомогти реформувати систему оборонних закупівель та привести їх у відповідність до стандартів НАТО.

З 2019 р. Міністерством оборони фактично припинена реформа харчування в ЗСУ. Наслідком стало неякісне харчування солдат та проблеми з аутсорсерами.

Міноборони заборгувало виплат військовим майже на мільярд гривень. Заборгованість перед військовослужбовцями за період із січня по 15 травня зросла майже втричі.

Спостерігається системний витік секретної інформації на рівні оточення глави держави та Верховного головнокомандувача.

Наразі не прозвучало відповіді української сторони на заяви РФ. А Верховний Головнокомандувач, зайнятий “боротьбою з олігархами” та “дачниками” в Конча-Заспі, теж залишив без належної реакції випад проти України.

Хоча вже вкотре у притаманній йому “дипломатичній” манері кілька разів встиг пройтися по стратегічних партнерах з недоречною критикою.

“Я думаю, що якщо нам раді в НАТО, якщо вони справді хочуть бачити нас членом, то немає сенсу дивитися в бінокль, у якесь віддалене майбутнє і обговорювати це майбутнє. Це питання має бути вирішене негайно”, – сказав Зеленський в інтерв’ю Axios.

В інтерв’ю Frankfurter Allgemeine Zeitung Зеленський поставив під сумнів доцільність та потужність НАТО як військово-політичного союзу: “Якщо в НАТО частина країн хоче бачити Україну в Альянсі, а декілька країн, які в гарних відносинах з Росією, – не хочуть України в НАТО, то знову питання до цієї конструкції – чи вона така сильна й потужна?”. Більше того, зробив заяву, схожу на не надто вдалий шантаж. Мовляв, Україна згодна відмовитися від вступу у НАТО в обмін на якийсь документ з гарантіями безпеки.

І після цього, як ні в чому не бувало, у розмові з сенаторами США Джин Шахін, Робертом Портманом і Крістофером Мерфі дозволив собі докоряти США за відсутність чіткого сигналу щодо членства у НАТО, повідомляє пресслужба глави держави.

Тому, попри голосні заяви та ухвалені документи, поки що складається враження, що чинна влада продовжує послідовно реалізовувати курс, спрямований на блокування євроатлантичної інтеграції України.