В ОПУ повідомили про можливе відновлення водопостачання в окупований Крим

8.06.2021   14:00 Переглядів: 65 Ірина Дубровська
В ОПУ повідомили про можливе відновлення водопостачання в окупований Крим Політика

Спікер української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі і радник глави Офісу Президента Олексій Арестович вважає, що українська влада може змінити свою позицію щодо відновлення поставок води в окупований Крим у разі “дуже серйозних поступок” з боку Росії.

Про це він сказав в інтерв’ю виданню “Телеграф“, передає “Бабак”.

“Ні. Вона може змінитися тільки з точки зору дуже серйозних поступок з боку Росії, наприклад, воду в Крим можна міняти на повне виконання Мінських угод, виведення військ з Донбасу, повернення ОРДЛО на наших умовах. Теоретично ми могли б на це піти, але Росія готова виводити? Навіщо вона витрачала ці ж роки, тисячі життів, санкції?”, – розповів Арестович, відповідаючи на питання про те, чи є позиція української влади щодо постачання дніпровської води в Крим остаточною, чи існують сценарії, за яких можливо пустити воду на півострів.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією у 2014 році постачання води на півострів припинили.