Нехай Зеленський пояснить, чому зараз Україна купує вугілля і електрику в окупантів,– Порошенко

4.06.2021   22:56 Переглядів: 64 Ірина Дубровська
Нехай Зеленський пояснить, чому зараз Україна купує вугілля і електрику в окупантів,– Порошенко Політика

У п’ятницю, 4 червня, лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко прийшов до СБУ й під стінами відомства звернувся до президента Володимира Зеленського.

Про це інформує пресслужба “ЄС”, передає “Бабак”.

Зокрема, Порошенко зазначив, що в умовах енергетичної кризи 2014-2015 років та окупації частини Донбасу Україна була змушена купувати вугілля в Росії. Він зауважив, що має вичерпні пояснення, чому це було необхідно тоді.

“Ми на сьогодні дуже легко можемо пояснити в умовах енергетичної кризи 2014-2015 років, чому в умовах окупації Донбасу, де знаходилося 90% українського вугілля, українського антрациту, ми вимушені були купувати вугілля в Росії. Завозити з державних шахт. Наш Уряд і наше Мінпаливенерго завозили вугілля для забезпечення функціонування половини України в умовах абсолютно порожніх вугільних складів. І ми можемо пояснити, чому тоді ми вимушені були купляти електричну енергію. Я думаю, нехай зараз Зеленський пояснить, чому в 2020-2021 році на мільярд доларів він купує електроенергію і купує вугілля з окупованих територій і з Росії, тоді коли ми перебудували електростанції і перевели їх на вугілля, яке видобувається в Україні”, – наголосив Порошенко.

Лідер “ЄС” заявив, що не знає, “чому в 2021 році Зеленський посварився з Медведчуком”.

“Але хочу наголосити, що в 2019 році всі канали Медведчука – і 112, і Ньюсван, і ЗІК, який він купив пізніше, вже при Зеленському, і 1+1 дуже жваво і дуже рішуче підтримували Зеленського під час виборчої кампанії. Він користувався абсолютно беззастережною підтримкою”, – нагадав Порошенко.

“Ми зараз бачимо, що замість того, щоб боротися з Путіним, Зеленський зранку до вечора намагається боротися з Порошенком. Пане Зеленський, ми зупинили Путіна в 2014-15 роках. Ми не боялися і не боїмося Путіна, ну а вас – й поготів”, – зауважив п’ятий Президент.