За Зеленського відбулося суттєве скорочення промислового виробництва в Україні

25.05.2021   23:21 Переглядів: 109 Ірина Дубровська
За Зеленського відбулося суттєве скорочення промислового виробництва в Україні Економіка

Попри гучні заяви влади про нібито стрімке зростання в Україні промислового виробництва, воно насправді залишається набагато нижчим, аніж було на час передачі влади від п’ятого президента Петра Порошенка до Володимира Зеленського.

Про це заявили експерти “Європейського інституту”, передає “Бабак”.

“Останні дані Держстату за підсумками січня-квітня 2021 року справді показали деяке збільшення промислового виробництва (на 1,5%) у порівнянні з тим же часом 2020-го (фактично, на тлі провалу). Однак це аж ніяк не є результатом успішної економічної політики Зеленського та його уряду.

Адже на цьому тлі промислове виробництво залишається на 5,6% меншим, аніж було у січні-квітні 2019 року. Тобто, перед переходом влади до Володимира Зеленського та його команди”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що нинішнє “зростання” відбулося виключно за рахунок набагато глибшого обвалу промисловості минулого року. Адже за перші чотири місяці 2020-го її виробництво зменшилося на 7% у порівнянні з тим же періодом 2019-го.

“Так само як і “вражаюче” зростання на 13% промислового виробництва у квітні 2021-го у порівнянні з квітнем 2020-го, також є лише наслідком набагато глибшого обвалу у квітні минулого року.

У підсумку українська промисловість у квітні 2021 року виробила навіть на 4,1% менше, аніж у квітні 2019-го року – коли чинного президента саме обирали на посаду”, – кажуть фахівці.

Вони також наголосили, що наразі українська промисловість перебуває у гіршому стані, ніж за президентства Петра Порошенка.

“Насправді не просто втрачено два роки з весни 2019-го року для економічного і промислового зростання України. Економіка та особливо промисловість сьогодні перебувають у значно гіршому стані, аніж перед передачею влади Володимиру Зеленському від Петра Порошенка.

“При цьому до приходу до влади Зеленського і українська економіка загалом, і промислове виробництво динамічно зростали. Наприклад, промислове виробництво зросло на 5,7% (з січня-квітня 2017 по січень-квітень 2019-го). А протягом повних 2016-2018 років – на 8,3%”, – зауважили в “Європейському інституті”.

Нагадаємо, у першому кварталі 2021 року ВВП України зменшився на 2% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Крім того, у 2020 році інвестиції в економіку України впали майже на 40%.