Як легко розбудити дитину зранку: дієві методи

25.05.2021   8:39 Переглядів: 237 Ірина Дубровська
Як легко розбудити дитину зранку: дієві методи Суспільство

Дітям складно прокидатися зранку та й для батьків завдання розбудити малечу – не легше. Сльози, капризи, повільність – усе це часто супроводжує ранкове пробудження. Як легко допомогти дитині прокинутися – читайте у матеріалі.

Дотримуватися режиму
Батькам потрібно намагатися привчати дитину лягати спати та прокидатися в однаковий час. Навіть на вихідних. Завдяки цьому організм адаптується й прокидатися легше.

Спокій та повільність
Варто виділити додаткові 20 хвилин на підйом дитини. Під час цього не потрібно робити нічого різко, а саме не кричати, не вмикати одразу світло, не висмикувати дитину з ліжка.

Краще спочатку тихенько назвати її ім’я. Потім трішки гучніше покликати та почати лагідно гладити. Чудово, якщо маєте час хоча б 5 хвилин полежати разом – це знизить рівень роздратування.

Залучати дитину до цікавостей
Нехай ранок у дитини не асоціюється з походом до садочка чи школи. Проведіть 15 хвилин цікаво, наприклад, поспівайте пісню, приготуйте сніданок. Тоді й підйом буде приємнішим.

Подбати про себе
Важко зберігати спокій і намагатися зробити ранок приємним для дитини, коли для тебе він таким не є. Саме тому важливо приділяти час собі. Зробіть певний ритуал, що принесе вам задоволення: прийміть душ, зробіть процедури з догляду за собою, займіться йогою чи просто випийте чашку кави у тиші, спостерігаючи, як прокидається сонце.

Настрій мами
Діти наслідують поведінку батьків, емоції та звички. Якщо для них ранок — це випробовування на міцність, прокидаються з думкою “За що?”, то не варто очікувати від дитини іншого.