Perseverance вперше проїхався Марсом. ФОТО

5.03.2021   23:21 Переглядів: 67 Ірина Дубровська
Perseverance вперше проїхався Марсом. ФОТО Наука

Марсохід Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) Perseverance вперше проїхався поверхнею Марсу.

Про це повідомили на сторінці марсоходу в Twitter, інформує “Бабак”.

Як повідомлялося, 18 лютого ровер NASA Perseverance благополучно приземлився на Марсі після подорожі на відстань понад 400 млн кілометрів від Землі.

Впродовж останніх двох тижнів інженери вводили в експлуатацію ровер та його системи. І тепер він здійснив перші рухи.

“Я в русі! Щойно пройшла моя перша пробна поїздка на Марсі, що покрила близько 5 футів (1,5 метри — ред.). Ви дивитесь на самий початок мого шляху. Ще багато що належить зробити”, — йдеться в повідомлені.

Загалом марсохід має подолати близько 15 км, на що має піти близько 2 земних років. Під час місії марсохід шукатиме сліди давнього марсіанського життя. Крім того, він вивчатиме клімат Марса, збиратиме проби зразків ґрунту для подальшої передачі на Землю і зможе випробувати технології, які використовуватимуть під час майбутніх пілотованих польотів на Марс (наприклад, такі як отримання кисню з атмосфери).

Нагадаємо, за рухом марсоходу можна буде спостерігати за допомогою інтерактивної мапи. NASA використовує для її роботи розробку українця Володимира Агафонкіна.

    Інші матеріали по темі: