ФСБ РФ заборонила жителям Іркутської області спостерігати за зірками, — ЗМІ

22.03.2021   9:32 Переглядів: 85 Ірина Дубровська
ФСБ РФ заборонила жителям Іркутської області спостерігати за зірками, — ЗМІ За кордоном

У місті Усть-Кута Іркутської області Росії мала відбутися “Всесвітня ніч тротуарної астрономії”, у межах якої кожен охочий може подивитися в телескоп на зірки. Однак акцію скасували, її організатор каже, що цього вимагали у ФСБ.

Про це повідомляє “Сибір. МБХ медіа” з посиланням на одного з організаторів акції, главу правозахисної організації “Центр громадянського сприяння” Олексія Тупіцина, передає “Бабак”.

“Нам погодили спочатку, а потім глава міста сказав мені, що із ФСБ заборонили погоджувати, оскільки на заході може бути роздача матеріалів. Наш “Центр громадянського сприяння” – це правозахисна організація, ми зареєстровані вже вісім років”, – пояснив Тупіцин.

Всесвітня ніч тротуарної астрономії регулярно відбувається у багатьох містах світу – волонтери встановлюють на вулицях телескопи, в які може подивитися будь-хто.

За даними Нової газети, Іркутський планетарій та Іркутське регіональне астрономічне товариство планували організувати спостереження за зоряним небом 21 березня в 14 населених пунктах Іркутської області. В Усть-Куті, де немає громадського телескопа, “Центр громадянського сприяння” планував на відведеному майданчику встановити два власні телескопи, повідомляє “Сибір.Реалії”. Як уточнює видання, заявку було подано за п’ять днів на стандартному бланку, до неї також було додано копії дозволів на акцію з інших міст.

Тупіцин планує написати звернення до обласного Управління ФСБ, щоб уточнити причини скасування заходу. “Чого ви боїтеся? Мультфільм “Незнайка на Місяці” такий, навіть не Орвелл уже”, – наводить його коментар “Сибір.Реалії”.